Yumina Takanashi appears in Tayutama 2 -You're the Only One- as an unsorted character with short blue hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99086 |
|---|---|
| Name | Yumina Takanashi |
| Other Names | 小鳥遊 ゆみな |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Tayutama 2 -You're the Only One- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kaori Mizuhashi, 水橋かおり, みずはし かおり |
| Tags | military uniform, armband, hairclip, tie |
| Personality | |
| Birthday | January 22 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 150cm |
| Bust | 69cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 73cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yumina Takanashi
Profile
Yumina Takanashi is a character from Tayutama 2 -You're the Only One-.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blue hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| YMB joined |
| Leon_EX_1 joined |

Facebook 
Tayutama 2 -You're the Only One-