Anime girl Yukari Tennouzu is a adult with hip / past hip length purple hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99120 |
|---|---|
| Name | Yukari Tennouzu |
| Other Names | 天王洲 紫 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Wizards Complex |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Hatsumi Takada, 高田初美, たかだ はつみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yukari Tennouzu
Profile
Anime girl Yukari Tennouzu is a character from Wizards Complex.
They have been indexed as Female Adult with Gray eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Specter joined |
soulless_angel faved Bungou Stray Dogs
|

Facebook 
Wizards Complex
soulless_angel faved