Anime girl Ichigo Shirase is a teen with hip / past hip length blonde / yellow hair and yellow eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99715 |
|---|---|
| Name | Ichigo Shirase |
| Other Names | 白瀬 いちご (しらせ いちご) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Chijou na Ichigo |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | December 26 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 160cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 87cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 86cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ichigo Shirase
Profile
Anime girl Ichigo Shirase is a character from Chijou na Ichigo.
They have been indexed as Female Teen with Yellow eyes and Blonde / Yellow hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Yellow | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Chijou na Ichigo