One of the notable characters from Chijou na Ichigo, Sayumi Konno is recognized for short blue hair and green eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99716 |
|---|---|
| Name | Sayumi Konno |
| Other Names | 紺野 紗由実 (こんの さゆみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Chijou na Ichigo |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 151cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 85cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 82cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sayumi Konno
Profile
Sayumi Konno is a character from Chijou na Ichigo.
They have been indexed as Female Teen with Green eyes and Blue hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Green | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Neck | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Y153 joined |

Facebook 
Chijou na Ichigo