Anime girl Youko Kiritani is a adult with to shoulders length brown hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99718 |
|---|---|
| Name | Youko Kiritani |
| Other Names | 桐谷 陽子 (きりたに ようこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Chijou na Ichigo |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mana Arikawa, ありかわ真奈, ありかわ まな |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | August 31 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 165cm |
| Weight | 54kg |
| Bust | 103cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Youko Kiritani
Profile
Anime girl Youko Kiritani is a character from Chijou na Ichigo.
They have been indexed as Female Adult with Purple eyes and Brown hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Brown | |
| Hair Length | To Shoulders | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| EternallyAngel joined |
| lambsgoia joined |

Facebook 
Chijou na Ichigo