Miri Tsuchioka is a character from Warikiri Kousai ~Deatta Onna to Yari Makure~ featuring long blonde hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99753 |
|---|---|
| Name | Miri Tsuchioka |
| Other Names | 土岡 実理 (つちおか みり) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Warikiri Kousai ~Deatta Onna to Yari Makure~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | thighhigh, midriff, choker, twintails, tanned, gyaru, lipstick |
| Personality | |
| Height | 152cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miri Tsuchioka
Profile
Miri Tsuchioka is a character from Warikiri Kousai ~Deatta Onna to Yari Makure~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Blonde / Yellow hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Blonde / Yellow | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Silk joined |
| UPALL joined |
| IDK_ joined |
Luna_Bakugo faved Boku no Hero Academia: Final Season
|

Facebook 
Warikiri Kousai ~Deatta Onna to Yari Makure~
Luna_Bakugo faved