Asami Natsukawa appears in Ura Kyoushi ~Haitoku no In'etsu Jugyou~ as one of the main characters with long blue hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99804 |
|---|---|
| Name | Asami Natsukawa |
| Other Names | 夏川 朝美 (なつかわ あさみ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Ura Kyoushi ~Haitoku no In'etsu Jugyou~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuko Gibu, 儀武ゆう子, ぎぶ ゆうこ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Asami Natsukawa
Profile
Asami Natsukawa is a character from Ura Kyoushi ~Haitoku no In'etsu Jugyou~.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Blue hair that is To Chest length.
Profile
2nd yearA female student in the performing arts course who dreams of being a dancer.
Since long ago she's liked to dance, and is thinking of going to the United States after graduating, and becoming active seriously.
She tends to be inspired by Western culture, and often interjects in English.
Cheerful, energetic and easygoing, her emotions are clear, and she's easily liked by people regardless of gender and age.
On the other hand, she's not used to being alone, and she's quite a lonely person.
Also, because she's too friendly the opposite sex almost never treats her as a woman, and because she's so devoted to dance, she also doesn't pay any mind to gender.
However with the protagonist, when they first met she invited him to dance, and through a misunderstanding they did ballroom dancing, and, being treated as a lady, she began to like him as a member of the opposite sex.
Since until then she'd never been in love, she'd also never been with a man, and is a virgin.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Blue | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
19
14
Facebook 
Ura Kyoushi ~Haitoku no In'etsu Jugyou~