One of the notable characters from Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen!, Michiko Ishiyama is recognized for very long red hair and blue eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99958 |
|---|---|
| Name | Michiko Ishiyama |
| Other Names | 石山 道子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Azuki Fuyumiya, 冬宮あずき, ふゆみや あずき |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 102cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Michiko Ishiyama
Profile
Michiko Ishiyama is a character from Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen!.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Red hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Red | |
| Hair Length | To Waist | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
12
27
23
Facebook 
Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen!