Emiri Shimojou is an unsorted character from Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen! known for very long purple hair and purple eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 99962 |
|---|---|
| Name | Emiri Shimojou |
| Other Names | 下城 絵美里 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen! |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuki Hinata, 日向結希, ひなた ゆき |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 96cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 74cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Emiri Shimojou
Profile
Emiri Shimojou is a character from Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen!.
They have been indexed as Female Teen with Purple eyes and Purple hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Purple | |
| Hair Color | Purple | |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Holocat joined |
3
4
Facebook 
Motto! Haramase! Honoo no Oppai Chou Ero ♥ Appli Gakuen!