Michiru Hyodo is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend featuring 脖子 紫色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70415 |
|---|---|
| Name | Michiru Hyodo |
| Other Names | 氷堂 美智留 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Sayuri Yahagi, 矢作紗友里, やはぎ さゆり |
| Tags | school uniform, knee highs |
| Personality | |
| Birthday | December 18 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
13 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
14 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
12 Character of the Month nominations |
|
Michiru Hyodo
Profile
Michiru Hyodo is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 紫色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Cousin of Tomoya Aki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Kawaii or NOT?!
| Nerf joined |
| paskaperse joined |
236
5
70
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend