|
☰ Links
|
|
| ID | 70184 |
|---|---|
| Name | Eriri Spencer Sawamura |
| Other Names | 澤村・スペンサー・英梨々, Kashiwagi Eri |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| Tags | school uniform, stockings, twintails, hair ribbons, loafers, magical girl |
| Personality | |
| Birthday | March 20 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Bust | 79.9cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
17 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
31 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
6 Character of the Month nominations |
|
Eriri Spencer Sawamura
Profile
Anime girl Eriri Spencer Sawamura is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 金发 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Kawaii or NOT?!
| Vrgoods joined |
238 
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend