One of the notable characters from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend, Utaha Kasumigaoka is recognized for 齐腰 黑色 hair and 红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 70183 |
|---|---|
| Name | Utaha Kasumigaoka |
| Other Names | 霞ヶ丘 詩羽 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Ai Kayano, 茅野愛衣, かやの あい |
| Tags | school uniform, tights, hairband, heels, magical girl |
| Personality | |
| Birthday | January 31 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Bust | 89cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
23 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
32 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
8 Character of the Month nominations |
|
Utaha Kasumigaoka
Profile
Utaha Kasumigaoka is a character from Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 黑色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Kawaii or NOT?!
| paskaperse joined |
1196
70
7
Facebook 
Saekano: How to Raise a Boring Girlfriend