See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 87793 |
|---|---|
| Name | Himeko Murata |
| Other Names | 無量塔姫子 |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Honkai Impact 3rd |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Rie Tanaka, 田中理恵, たなか りえ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | June 11 |
| Sign | Gemini ♊ |
| Height | 167cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 94cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 92cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Himeko Murata
Profile
Anime girl Himeko Murata is a character from Honkai Impact 3rd.
They have been indexed as 女性 成人 with 黄色 eyes and 红色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 红色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Honkai (Series) (2011)
Honkai Gakuen 2 (2014)
Honkai Impact 3rd (2014)
Girls' Frontline (2016)
Cooking with Valkyries (2019)
Cooking with Valkyries II (2020)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
artmaster rated Enjoy Summer Maximum ★★★★★
|
4
4
Facebook 
artmaster rated