Rei Himiyama is a character from Amakano 2 featuring 腰まで / 腰より 紫 hair and 緑 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 100554 |
|---|---|
| Name | Rei Himiyama |
| Other Names | 氷見山 玲 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Amakano 2 |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yuu Asakawa, 浅川悠, あさかわ ゆう |
| タグ | school uniform, sailor collar, tie, stockings, v bangs |
| Personality | |
| Birthday | March 29 |
| Sign | Aries ♈ |
| School Year | 1 |
| Height | 163cm |
| Cup Size | E |
| Bust | 85cm |
| Waist | 55cm |
| Hips | 90cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rei Himiyama
プロフィール
Rei Himiyama is a character from Amakano 2.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and 紫 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NihilistVerum joined |
| maeeeetty joined |

Facebook 
Amakano 2