One of the notable characters from Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen-, Zirgund is recognized for 肩まで 紫 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 10152 |
|---|---|
| Name | Zirgund |
| Other Names | ジルグント |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Hana Kuga, 空賀花, くが はな |
| タグ | ahoge, braid, cleavage |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
| Cup Size | G |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Zirgund
プロフィール
Zirgund is a character from Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen-.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 紫 hair that is 肩まで length.
Profile
誕生日:9月29日(てんびん座)血液型:B型
身長:162.3cm
スリーサイズ:84(Cカップ)・56・85
「私には、あなたがいるわ────」
主人公宅にホームステイする月のお姫様。
仕草一つをとっても気品が感じられ、育ちの良さが窺える。
責任感が強く、一度引き受けたことは投げ出さない。
地球の空と雲がお気に入りで、主人公を見晴らしの良い場所に連れ出すこともしばしば。
桃とシュークリームが好物。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
66
12
56
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)
Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen-