Anime girl Yurgund is a 大人 with 肩まで length ピンク hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 10159 |
|---|---|
| Name | Yurgund |
| Other Names | ユルグント |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Sayaka Fujisaki, 藤崎紗矢香, ふじさき さやか |
| タグ | lipstick, wavy hair, ahoge, braid |
| Personality | |
| Height | 161cm |
| Bust | 94cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 88cm |
| Cup Size | G |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yurgund
プロフィール
Anime girl Yurgund is a character from Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen-.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and ピンク hair that is 肩まで length.
Profile
誕生日:4月19日(おひつじ座)血液型:B型
身長:139.2cm
スリーサイズ:63(AAカップ)・49・67
「どうしてついて来るの?」
主人公が街で見かける女の子。
周囲にあまり関心を示さず、淡々と行動する。口数が少ないが発言内容は鋭い。
自分のことはほとんど話さないため、住居や家族構成は謎。
いつも厚着で、炎天下でも汗一つかかずに歩いている。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Rexdts joined |
| anlessparky joined |
3
45
12
56
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)
Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen-