Jonson is a character from Dorohedoro featuring their appearance.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 102743 |
|---|---|
| Name | Jonson |
| Other Names | ジョンソン |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Dorohedoro |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Ryohei Kimura, 木村良平, きむら りょうへい |
| タグ | insect, sneakers, cockroach |
| Personality | |
| Height | 268cm |
| Weight | 271kg |
| Shoe Size | 50cm |
| Age | 2 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Jonson
プロフィール
Jonson is a character from Dorohedoro.
Due to being indexed as a 獣 character type, they do not have visual traits assigned.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | Unknown | |
| 目の色 | Unknown | |
| 毛の色 | Unknown | |
| 毛の長さ | Unknown | |
| 大まかな年齢区分 | Unknown | |
| 獣耳 | Unknown |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Dorohedoro
Kawaii or NOT?!
| Dovah joined |
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
Dorohedoro