|
☰ Links
|
|
| ID | 106159 |
|---|---|
| Name | King Halo |
| Other Names | キングヘイロー |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Uma Musume: Pretty Derby |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Iori Saeki, 佐伯伊織, さえき いおり |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | April 28 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 159cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
King Halo
プロフィール
Anime girl King Halo is a character from Uma Musume: Pretty Derby.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 茶色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 茶色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Shin Janru Esudere !!
|
81
13
Facebook 
Uma Musume: Pretty Derby
Uma Musume: Pretty Derby (Series)
SKyongmania faved