Chloe Chevalier is an unsorted character from Yuukyuu no Campanella known for 腰まで 赤 hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 109352 |
|---|---|
| Name | Chloe Chevalier |
| Other Names | クロエ・シュヴァリエ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yuukyuu no Campanella |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Futaba Nitsumori, 二ツ森双葉, ふたつもりふたば |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chloe Chevalier
プロフィール
Chloe Chevalier is a character from Yuukyuu no Campanella.
They have been indexed as 女性 Teen with 赤 eyes and 赤 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yangzixiongben joined |
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |

Facebook 
Yuukyuu no Campanella
statishu rated