Cherie appears in Langrisser Mobile as an unsorted character with 首まで 灰色 hair and 青 / 緑 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 110509 |
|---|---|
| Name | Cherie |
| Other Names | シェリー |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Langrisser Mobile |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Yui Horie, 堀江由衣, ほりえ ゆい |
| タグ | boots, high heels, thighhighs, claws, hairband, choker |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Cherie
プロフィール
Cherie is a character from Langrisser Mobile.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 / 緑 eyes and 灰色 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 灰色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |

Facebook 
Langrisser Mobile
statishu rated