Fiana Fau-Fau is a character from Cradle Song ~Kinou ni Kanaderu Ashita no Uta~ featuring 胸まで 灰色 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 1155 |
|---|---|
| Name | Fiana Fau-Fau |
| Other Names | フィアナ・ファウファウ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Cradle Song ~Kinou ni Kanaderu Ashita no Uta~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yukiko Iwai, 岩居由希子, いわい ゆきこ |
| タグ | side ponytail, hair ribbon, tights, cape, cross, qipao |
| Personality | |
| Height | 159cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Fiana Fau-Fau
プロフィール
Fiana Fau-Fau is a character from Cradle Song ~Kinou ni Kanaderu Ashita no Uta~.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 灰色 hair that is 胸まで length.
Profile
レアが子竜とはぐれたときに、子竜をかくまってくれた女の子。あまり自分のことを話そうとせず、どこか人との関わりを避けようとしている節もある。だからといって人を嫌っている素振りは特になく、必要以上の優しさを見せる場合もある、どこか不思議な雰囲気を持った少女。物語の中でクロイスと親しくなっていくに従って、少しずつ自分を見せていくようになる。人の温もりを求めているのか、大人しくはあるものの、非常に甘えたがり。
好き:動物、お昼寝
嫌い:特に思いつかないらしい
身長:159cm B:85(C) W:59 H:87
「ううう〜、変だよね? 絶対変だよね?」
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 灰色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| yangzixiongben joined |
statishu rated JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders ★★★★★
|
| statishu joined |
| MysteriousNamekian joined |

Facebook 
Cradle Song ~Kinou ni Kanaderu Ashita no Uta~
statishu rated