Yuuyu is a character from Torikago Scrap March featuring 胸まで 金髪 / 黄色 hair, 青 / 緑 eyes, and 獣 ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 119710 |
|---|---|
| Name | Yuuyu |
| Other Names | ユウユ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Torikago Scrap March |
| Media Type | mobile game |
| 声優 | Inori Minase, 水瀬いのり, みなせ いのり |
| タグ | dress, twintails, hair ribbons, sandals, tail, fox ears |
| Personality | |
| Birthday | October 8 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 128cm |
| Weight | 28kg |
| Bust | 67cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 70cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yuuyu
プロフィール
Yuuyu is a character from Torikago Scrap March.
They have been indexed as 女性 Child with 青 / 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Child | |
| 獣耳 | 獣 |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Torikago Scrap March