Ria Shinomiya is a character from WANNABE→CREATORS featuring 腰まで 金髪 / 黄色 hair and 青 / 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 129461 |
|---|---|
| Name | Ria Shinomiya |
| Other Names | 紫乃宮 リア |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | WANNABE→CREATORS |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| タグ | twin bangs, school uniform, hairband, stockings |
| Personality | |
| Bust | 110cm |
| Waist | 62cm |
| Hips | 93cm |
| Height | 163cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ria Shinomiya
プロフィール
Ria Shinomiya is a character from WANNABE→CREATORS.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 / 緑 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
70
9
74
Facebook 
WANNABE→CREATORS