Tsukasa Mochizuki appears in Tsukushite Ageru no ni!! as an unsorted character with 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 131 |
|---|---|
| Name | Tsukasa Mochizuki |
| Other Names | 望月 司, もちづき つかさ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageru no ni!! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| タグ | cheek curls, hair ribbon, v bangs, school uniform |
| Personality | |
| Role | Osananajimi |
| Height | 143cm |
| Bust | 69cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 73cm |
| Birthday | October 7 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tsukasa Mochizuki
プロフィール
Tsukasa Mochizuki is a character from Tsukushite Ageru no ni!!.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
いつも春樹につっかかってくる幼なじみ。男が嫌いで女の子が好き……というのもその理由?
春樹と顔を合わせる度に口喧嘩になってしまう。
本人いわく、春樹は虫みたい(大嫌い)な存在らしい。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tsukushite Ageru no ni!!
Tsukushite Agerunoni! PLUS