Heart Aino appears in Arcana Heart as a 主人公 character with 耳まで ピンク hair and 茶色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 13235 |
|---|---|
| Name | Heart Aino |
| Other Names | 愛乃 はぁと, あいの はぁと |
| Role | 主人公 |
| Primary Assignment | Arcana Heart |
| Media Type | ビジュアルノベル |
| 声優 | Mikako Takahashi, 高橋美佳子, たかはし みかこ |
| タグ | stockings, ribbon, ahoge, tie, skirt, shirt |
| Personality | |
| Birthday | January 14 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Age | 14 |
| Height | 156cm |
| Weight | 46kg |
| Blood Type | B |
| Bust | 74cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 79cm |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Heart Aino
プロフィール
Heart Aino is a character from Arcana Heart.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and ピンク hair that is 耳まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 耳まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| BerserkOnizuka joined |

Facebook 
Arcana Heart