One of the notable characters from Mainichi Kedamono!! Love Ero☆Momoiro☆School Life♪, Shizuru Saginomiya is recognized for 胸まで 紫 hair and ピンク eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 134666 |
|---|---|
| Name | Shizuru Saginomiya |
| Other Names | 鷺ノ宮 静流 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Mainichi Kedamono!! Love Ero☆Momoiro☆School Life♪ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | An Kasuga, 春日アン, かすが アン |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Bust | 89cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 87cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuru Saginomiya
プロフィール
Shizuru Saginomiya is a character from Mainichi Kedamono!! Love Ero☆Momoiro☆School Life♪.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 紫 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Ranceasterisk joined |
| Kerqus_ joined |
3
69
94
55
Facebook 