Misao Shima appears in Sin Kurosagi-Iro Shoujo as an unsorted character with 首まで 青 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13673 |
|---|---|
| Name | Misao Shima |
| Other Names | 嶋 美佐穂 (しま みさほ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sin Kurosagi-Iro Shoujo |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Kanari Kanzaki, カンザキカナリ, かんざきかなり |
| タグ | knee highs, glasses, school uniform, bow |
| Personality | |
| Height | 151cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 74cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 75cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misao Shima
プロフィール
Misao Shima is a character from Sin Kurosagi-Iro Shoujo.
They have been indexed as 女性 Teen with 茶色 eyes and 青 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |

Facebook 
Sin Kurosagi-Iro Shoujo