Yui Housenin is an unsorted character from Sin Kurosagi-Iro Shoujo known for 腰まで ピンク hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13674 |
|---|---|
| Name | Yui Housenin |
| Other Names | 宝泉院 唯 (ほうせんいん ゆい) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sin Kurosagi-Iro Shoujo |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Miyu Inoue, 井上みゆ, いのうえ みゆ |
| タグ | school uniform, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yui Housenin
プロフィール
Yui Housenin is a character from Sin Kurosagi-Iro Shoujo.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and ピンク hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Hototogisu
|
SKyongmania rated Echocalypse ★★★★
|

Facebook 
Sin Kurosagi-Iro Shoujo
SKyongmania faved
SKyongmania rated