Chisato Kagurazaka appears in Virtua Call Chronicle as an unsorted character with 首まで オレンジ hair and 赤 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13744 |
|---|---|
| Name | Chisato Kagurazaka |
| Other Names | 神楽坂 ちさと |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Yukari Honma, 本間ゆかり, ほんま ゆかり |
| タグ | bow, bag |
| Personality | |
| Blood Type | O |
| Bust | 96cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chisato Kagurazaka
プロフィール
Chisato Kagurazaka is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as 女性 大人 with 赤 eyes and オレンジ hair that is 首まで length.
Profile
明るく面倒見が良く、積極的な性格。また、惚れ易いタイプで主人公に一目惚れしてしまい、積極的にアタックする。
家が神社だった為にそのまま巫女さんになった。姉の小夜子と仲がいい。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| MrOtaku26 joined |
| RollingStationCubie joined |
SKyongmania faved Hototogisu
|

Facebook 
Virtua Call Chronicle
SKyongmania faved