Shizuku Manabe is a character from Koi-iro Chu Lips featuring 腰まで / 腰より 青 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 140 |
|---|---|
| Name | Shizuku Manabe |
| Other Names | 真部 しずく(まなべ しずく) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Koi-iro Chu Lips |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Akari Tomiyama, 富山あかり, とみやま あかり |
| タグ | teacher, tie, hair ribbon, ponytail, glasses |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 50cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | December 25 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shizuku Manabe
プロフィール
Shizuku Manabe is a character from Koi-iro Chu Lips.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
主人公のクラス担任で今年2年目の新米教師。一人前の教師目指して一生懸命頑張っているが、おっとりとしていてどこか抜けている天然先生。そこがいいと男子生徒からは大人気。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Koi-iro Chu Lips