☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 1406 |
|---|---|
| Name | Mayuko Kusunose |
| Other Names | 楠瀬 繭子(くすのせ まゆこ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Tsumayouji ~ Boku wa Hitozuma Kanrinin ~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | hood, cape, opera gloves, single bang, blunt bangs, midriff |
| Personality | |
| Height | 172cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 90cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mayuko Kusunose
プロフィール
Anime girl Mayuko Kusunose is a character from Tsumayouji ~ Boku wa Hitozuma Kanrinin ~.
They have been indexed as 女性 大人 with 赤 eyes and 黒 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
占いが趣味。部屋の中は真っ黒な布で覆われ異様な雰囲気。全ての行動を占いで決めており、占いの結果から主人公と関係を結ぶことを強要してきたりと、なんだかとっても自分勝手。
当然、旦那も占いで決めたことはいうまでもない。
T:172cm
W:55kg
B:89cm(C)
W:61cm
H:90cm
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 赤 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.


Facebook 

Tsumayouji ~ Boku wa Hitozuma Kanrinin ~