☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 1407 |
|---|---|
| Name | Mizue Mori |
| Other Names | 森 瑞枝(もり みずえ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Tsumayouji ~ Boku wa Hitozuma Kanrinin ~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | hairclip, necklace |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Weight | 46kg |
| Bust | 88cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizue Mori
プロフィール
Anime girl Mizue Mori is a character from Tsumayouji ~ Boku wa Hitozuma Kanrinin ~.
They have been indexed as 女性 大人 with 緑 eyes and 赤 hair that is 胸まで length.
Profile
ベランダから降ってきた下着を偶然拾ったことから、最初に出会う人妻。優しく聡明。面倒見が良く、とても気の利く。見る限り欠点らしいものは見当たらない完璧な人妻……だが?
頑固な一面もあり、正しくないと認識したことは断固として認めない。貞操観念も一際強く、不倫等に対しても当然許容できない。
主人公のことは、歳の離れた弟のように感じて好意を持つ。
T:160cm
W:46kg
B:88cm(E)
W:60cm
H:86cm
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.


Facebook 

Tsumayouji ~ Boku wa Hitozuma Kanrinin ~