Iroha Onizuka is a character from Naoko Anekouji and the Silver God of Death featuring 腰まで 赤 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 140992 |
|---|---|
| Name | Iroha Onizuka |
| Other Names | 鬼塚 |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Naoko Anekouji and the Silver God of Death |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Ryouka Yuzuki, 柚木涼香, ゆずき りょうか |
| タグ | |
| Personality | |
| Height | 164cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 55cm |
| Hips | 84cm |
| Blood Type | O |
| Birthday | November 29 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Iroha Onizuka
プロフィール
Iroha Onizuka is a character from Naoko Anekouji and the Silver God of Death.
They have been indexed as 女性 Teen with 紫 eyes and 赤 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 赤 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| crepe joined |
Elias faved Always a Catch!: How I Punched My Way into Marrying a Prince
|

Facebook 
Naoko Anekouji and the Silver God of Death
Elias faved