One of the notable characters from MELONGIRLS, Raspberry is recognized for 胸まで 栗色 hair and 青 / 緑 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 143187 |
|---|---|
| Name | Raspberry |
| Other Names | ラズベリー |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | MELONGIRLS |
| Media Type | other |
| 声優 | Riho Sugiyama, 杉山里穂, すぎやま りほ |
| タグ | |
| Personality | |
| Birthday | August 30 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 167cm |
| Weight | 53kg |
| Bust | 93cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 90cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Raspberry
プロフィール
Raspberry is a character from MELONGIRLS.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 / 緑 eyes and 栗色 hair that is 胸まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 / 緑 | |
| 毛の色 | 栗色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| uebusaito joined |

Facebook 
MELONGIRLS