One of the notable characters from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~, Ehon Nonohara is recognized for 首まで ピンク hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 146 |
|---|---|
| Name | Ehon Nonohara |
| Other Names | 野乃原 えほん(ののはら えほん) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Keiko Suzuki, すずきけいこ, |
| タグ | stockings, bow, twintails |
| Personality | |
| Height | 146cm |
| Weight | 40kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 71cm |
| Birthday | November 22 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ehon Nonohara
プロフィール
Ehon Nonohara is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as 女性 Teen with 緑 eyes and ピンク hair that is 首まで length.
Profile
身 長:151センチ体 重:40キロ
BWH:72/52/72
自称、腹違いの【いもうと】。
瑠璃の妹と名乗って家に押し掛けて来てちゃっかり居着いてしまった女の子。
妹と言う立場では結婚出来ないと知ると、
「途端は妹を止めっ」と宣言すると言う、なんともヘンテコな女の子。
とにかく明るく元気。破壊的に料理下手で、得意な事は犬と会話できる事。
しかし、尽くす事にはまったく役に立たない特技で本人は悩んでいます。
寝るのが早くて夜10時には必ず寝てしまう健康優良児。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | ピンク | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NihilistVerum joined |
| maeeeetty joined |

Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~