Nano Tachibana is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ featuring 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 148 |
|---|---|
| Name | Nano Tachibana |
| Other Names | 橘 奈乃(たちばな なの) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | |
| タグ | wavy hair, school uniform, ribbon |
| Personality | |
| Height | 148cm |
| Weight | 42kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Birthday | August 7 |
| Sign | Leo ♌ |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nano Tachibana
プロフィール
Nano Tachibana is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
身 長:159センチ体 重:42キロ
BWH:79/56/78
互いの両親が決めていた許婚。
名家の一人娘で甘やかされて育って来たため、
電車のキップの買い方を知らないほど世間知らずなお嬢様。
正式な許婚と言う事もあり、残りの【いもうと】
たちには絶対負けない!!と、半ば意地のようになっている。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~