Hazuki Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ featuring 胸まで 灰色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 150 |
|---|---|
| Name | Hazuki Wakamiya |
| Other Names | 若宮 葉月(わかみや はづき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~ |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Himiko, 比未子, ひみこ |
| タグ | hair ribbon, ribbon, bag, school uniform |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
| Birthday | October 14 |
| Sign | Libra ♎ |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hazuki Wakamiya
プロフィール
Hazuki Wakamiya is a character from Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 灰色 hair that is 胸まで length.
Profile
身 長:158センチ体 重:43キロ
BWH:86/56/84
主人公【瑠璃】の義理のいもうと。
おしとやかで、1人で家事の全てをやってのける家庭的な少女。
料理にかけてはすでにプロ級の腕前。
瑠璃に対してほのかな恋心を抱いているが、
それを表に出す事のできない日々を過ごしている。
しっかりしている様に見えるが物忘れがひどいドジ娘。
さらに1人で外に出ると元いた場所に戻ってこられないほど極度の方向音痴。
それでも日々一生懸命な頑張り屋さん。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 灰色 | |
| 毛の長さ | 胸まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| NihilistVerum joined |

Facebook 
Tsukushite Ageruno! ~Datte Onii-chan no Oyome-san ni Naritaindamon~