|
☰ Links
|
|
| ID | 15024 |
|---|---|
| Name | Alyssa Searrs |
| Other Names | アリッサ・シアーズ |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Mai Hime |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Yuko Miyamura, 宮村優子, みやむら ゆうこ |
| タグ | dress, hair ribbons, hairband, bow |
| Personality | |
| Birthday | April 1 |
| Sign | Aries ♈ |
| Age | 9 |
| Blood Type | AB |
| Height | 122cm |
| Weight | 22kg |
| Bust | 54cm |
| Waist | 49cm |
| Hip | 56cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Alyssa Searrs
プロフィール
Anime girl Alyssa Searrs is a character from Mai Hime.
They have been indexed as 女性 Child with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Child | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Mai Hime
My-Hime (Series)
Mai-HiME - The Genealogical Tree of Fate