One of the notable characters from Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?-, Akari Karasuma is recognized for 首まで オレンジ hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 16840 |
|---|---|
| Name | Akari Karasuma |
| Other Names | 烏丸 朱莉 (からすま あかり) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Nanase Watarai, 渡会ななせ, わたらい ななせ |
| タグ | ahoge, crop top, midriff, necklace |
| Personality | |
| Age | 22 |
| Bust | 85cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Akari Karasuma
プロフィール
Akari Karasuma is a character from Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?-.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and オレンジ hair that is 首まで length.
Profile
年齢:22歳 スリーサイズ:B85(D)/ W58/ H80能天気な主人公の義姉の女子大生。付き合っている彼氏がいて、H大好き。
面白そうな事があれば、すぐに首を突っ込む。家の中では主人公をからかうのが大好き。
風呂上りはパンツ一丁で歩いて、よく主人公に注意されるが、逆に自分の裸を見て興奮でもするのか等言ってからかっている。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | オレンジ | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Nerf joined |

Facebook 
Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?-