Mizuki Tokiwa appears in Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?- as an unsorted character with 腰まで / 腰より 金髪 / 黄色 hair and ピンク eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 16843 |
|---|---|
| Name | Mizuki Tokiwa |
| Other Names | 鴇葉 瑞希 (ときわ みずき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?- |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Rio Kisaka, 貴坂理緒, きさか りお |
| タグ | twintails, shrine maiden, hair bell |
| Personality | |
| Age | 20 |
| Bust | 87cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mizuki Tokiwa
プロフィール
Mizuki Tokiwa is a character from Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?-.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで / 腰より length.
Profile
年齢:20歳 スリーサイズ:B87(E)/ W58/ H85主人公の幼馴染兼同級生で、来狗(らく)神社の巫女さん。
素直だが、小さい事は気にしない大雑把な性格。
口より先に手が出てくる、巫女さんにしては凶暴。
大雑把な性格とは裏腹に料理は得意。妹を溺愛している。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Lucky ☆ Bird -Lewd fortune... Is this really lucky!?-