Tiffania Westwood is a character from Zero no Tsukaima: Princess no Rondo featuring 腰まで 金髪 / 黄色 hair, 青 eyes, and elf ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 16945 |
|---|---|
| Name | Tiffania Westwood |
| Other Names | ティファニア ウエストウッド |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Zero no Tsukaima: Princess no Rondo |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Mamiko Noto, 能登麻美子, のと まみこ |
| タグ | pointy ears, dress, detached sleeves, elf |
| Personality | |
| Bust | 105cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Tiffania Westwood
プロフィール
Tiffania Westwood is a character from Zero no Tsukaima: Princess no Rondo.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 腰まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
The Familiar of Zero (Series) (2004)
Zero no Tsukaima: Princess no Rondo (2008)
Zero no Tsukaima F (2012)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Zero no Tsukaima: Princess no Rondo
Kawaii or NOT?!
| sheedy joined |
| Somniscope joined |
60
4
Facebook 