One of the notable characters from Yumeria, Mone is recognized for 肩まで 紫 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 17286 |
|---|---|
| Name | Mone |
| Other Names | モネ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Yumeria |
| Media Type | アニメ |
| 声優 | Brittney Karbowski, , |
| 声優 | Moyu Arishima, 有島モユ, ありしま もゆ |
| タグ | gloves, boots, midriff, mechsuit, thigh-high boots |
| Personality | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Blood Type | O |
| Bust | 67cm |
| Waist | 53cm |
| Hip | 69cm |
| Height | 136cm |
| Age | 10 |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mone
プロフィール
Mone is a character from Yumeria.
They have been indexed as 女性 Child with 茶色 eyes and 紫 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | Child | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
8
6
Facebook 
Yumeria