Mio Yuunagi is an unsorted character from Sorauta known for 首まで 紫 hair and 青 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 175 |
|---|---|
| Name | Mio Yuunagi |
| Other Names | 夕凪 澪(ゆうなぎ みお) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Sorauta |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Natsumi Yanase, 柳瀬なつみ, やなせ なつみ |
| タグ | bow, school uniform, twintails, ghost |
| Personality | |
| Blood Type | A |
| Height | 148cm |
| Bust | 76cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mio Yuunagi
プロフィール
Mio Yuunagi is a character from Sorauta.
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 紫 hair that is 首まで length.
Profile
血液型:A型 身長:148CM 3サイズ:76(B)/54/78幽霊少女「真奈」の親友。絵を描くのが得意な女の子。真奈と童話作家になるのが夢だった。真奈が自殺したなんて信じられず。落ち込む毎日を送っているところに主人公と出会う。真面目。授業態度は優秀だが成績は中の上くらい。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| WeWatchingAnimeTonight joined |

Facebook 
Sorauta