One of the notable characters from Blue-eyed twin knight Ferir & Ririka, Rose Kentiforia is recognized for 腰まで 青 hair and ピンク eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 17934 |
|---|---|
| Name | Rose Kentiforia |
| Other Names | ロゼ・ケンティフォリア |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Blue-eyed twin knight Ferir & Ririka |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Tomoe Jinbo, 神保巴, じんぼ ともえ |
| タグ | hair tube, bandages, scar, ninja, scarf, facial scar, eyepatch |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Rose Kentiforia
プロフィール
Rose Kentiforia is a character from Blue-eyed twin knight Ferir & Ririka.
They have been indexed as 女性 Teen with ピンク eyes and 青 hair that is 腰まで length.
Profile
種族:人間 身長:160cm スリーサイズ:B83/ W56/ H85武器:デザイア
幼いころ、エルフに命を救われたことのある人間。
寡黙で、常に感情を押し殺しているが、エルフを目の前で傷つけられると、冷静でいられず、途端に激昂する。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | ピンク | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| downloadsbacon joined |
Recksley faved Kimi ni Todoke 3rd Season
|
Recksley rated Mysterious Girlfriend X ★★★★★
|

Facebook 
Blue-eyed twin knight Ferir & Ririka
Recksley faved
Recksley rated