Ami Itagaki is a supporting character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai! known for 肩まで 紫 hair and 緑 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 19093 |
|---|---|
| Name | Ami Itagaki |
| Other Names | 板垣 亜巳 (いたがき あみ) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| タグ | lipstick, one eye showing, corset, midriff |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Birthday | October 7 |
| Sign | Libra ♎ |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hips | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ami Itagaki
プロフィール
Ami Itagaki is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!.
They have been indexed as 女性 大人 with 緑 eyes and 紫 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 緑 | |
| 毛の色 | 紫 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Rayu0 joined |
1/from/真剣で私に恋しなさい!/uploads/chars/36226-1347979405.jpg)
Facebook 