One of the notable characters from Kyonyuu Fantasy, Roxanne De Desir is recognized for 腰まで 黒 hair and 茶色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 19114 |
|---|---|
| Name | Roxanne De Desir |
| Other Names | ロクサーヌ・ド・デジール |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Hasumi Itou, 伊藤葉純, いとう はすみ |
| タグ | detached sleeves, shawl, open shirt, sandals, dress, tiara, hair intakes, mole, veil, crown, queen |
| Personality | |
| Height | 163cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 88cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 105cm |
| Cup Size | K |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
5 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
3 Character of the Month nominations |
|
Roxanne De Desir
プロフィール
Roxanne De Desir is a character from Kyonyuu Fantasy.
They have been indexed as 女性 大人 with 茶色 eyes and 黒 hair that is 腰まで length.
Profile
ボーアンの没落貴族出身で、長官の妻。後に未亡人となる。夫のアーボインとはセックスはしていない。ボーアンで寂しく退屈な人生を送っていたが、主人公との出会いで変貌。
毎日セックスを要求するようなところはあるが、基本的には妻としてはできたタイプ。
あまり感情を露わにして怒ることはない。怒ることは娘時代で忘れてしまったらしい。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 茶色 | |
| 毛の色 | 黒 | |
| 毛の長さ | 腰まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Kyonyuu Fantasy (2009)
Kyonyuu Fantasy (Series) (2009)
Kyonyuu Fantasy Gaiden (2011)
Kyonyuu Fantasy Gaiden 2 (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
3
72
13
57
Facebook 