Sakura Hinata is one of the main characters from Aneimo Neo Second Sisters known for 肩まで 青 hair and 紫 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20154 |
|---|---|
| Name | Sakura Hinata |
| Other Names | 日向 桜 (ひなた さくら) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Aneimo Neo Second Sisters |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Ryoko Tanaka, 田中涼子, たなか りょうこ |
| タグ | teacher, swimsuit, jacket, frills, shirt, skirt, midriff |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Bust | 100cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Hinata
プロフィール
Sakura Hinata is a character from Aneimo Neo Second Sisters.
They have been indexed as 女性 大人 with 紫 eyes and 青 hair that is 肩まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 紫 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 肩まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| 173737251418 joined |
3
51
12
52/from/あねいもNeo Second Sisters/uploads/chars/5688-1580206163.jpg)
Facebook 
Aneimo Neo Second Sisters