One of the notable characters from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!, Tatsuko Itagaki is recognized for 腰まで / 腰より 青 hair and not visible eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20173 |
|---|---|
| Name | Tatsuko Itagaki |
| Other Names | 板垣 辰子(いたがき たつこ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Natsumi Yanase, 柳瀬なつみ, やなせ なつみ |
| タグ | jacket, belt, pants, tank top, closed eyes, twin |
| Personality | |
| Height | 178cm |
| Birthday | August 27 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Bust | 89cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 89cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
10 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
13 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tatsuko Itagaki
プロフィール
Tatsuko Itagaki is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!.
They have been indexed as 女性 Teen with Not Visible eyes and 青 hair that is 腰まで / 腰より length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | Not Visible | (緑) |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 腰まで / 腰より | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Adaminbiri18 joined |
| JotaroKujo-jojo joined |
| Uejeueudhdudh joined |
3
73
21
52/from/真剣で私に恋しなさい!/uploads/chars/36226-1728831062.jpg)
Facebook 