One of the notable characters from Shiofuki Mermaid "Dame... Coach! Nanika ga Dechauu!", Misaki Kurihama is recognized for 首まで 青 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20705 |
|---|---|
| Name | Misaki Kurihama |
| Other Names | 久里浜 みさき (くりはま みさき) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Shiofuki Mermaid "Dame... Coach! Nanika ga Dechauu!" |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Nozomi Yoneshima, 米島希, よねしま のぞみ |
| タグ | swimsuit, tanned |
| Personality | |
| Bust | 82cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misaki Kurihama
プロフィール
Misaki Kurihama is a character from Shiofuki Mermaid "Dame... Coach! Nanika ga Dechauu!".
They have been indexed as 女性 Teen with 青 eyes and 青 hair that is 首まで length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 青 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | Teen | |
| 獣耳 | No |
Relations | Relations Graph
Childhood friend of Makoto Kawaishi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
台詞 | View All
“ Hey, where are you touching! Eh, wh, what is this... No, stop-! ”
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| justSM4SH joined |

Facebook 
Shiofuki Mermaid "Dame... Coach! Nanika ga Dechauu!"