Anna Ono is a character from Musuko no Yome wa Ore no Mono featuring 首まで 金髪 / 黄色 hair and 青 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 21902 |
|---|---|
| Name | Anna Ono |
| Other Names | 小野 アンナ (おの あんな) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Musuko no Yome wa Ore no Mono |
| Media Type | h-game |
| 声優 | Miyabi Shion, 紫苑みやび, しおん みやび |
| タグ | doctor, labcoat |
| Personality | |
| Height | 176cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Anna Ono
プロフィール
Anna Ono is a character from Musuko no Yome wa Ore no Mono.
They have been indexed as 女性 大人 with 青 eyes and 金髪 / 黄色 hair that is 首まで length.
Profile
身長:176cmスリーサイズ:90/ 60/ 88
30代前半。米倉病院に勤める麻酔医。
産婦人科における手術の際に麻酔や輸血などを一元管理している。
日露ハーフ。肌は白く、髪は金髪で瞳はブルーという、北欧・東欧系の豪華絢爛美女。
日本生まれの日本育ちで、外見はともかく、中身の90%は日本人。
ここ数年、盛幸と割り切った大人の関係を続けている。
仕事の忙しさに疲れ気味。
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性別 | 女性 | |
| 目の色 | 青 | |
| 毛の色 | 金髪 / 黄色 | |
| 毛の長さ | 首まで | |
| 大まかな年齢区分 | 大人 | |
| 獣耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Zona joined |

Facebook 
Musuko no Yome wa Ore no Mono